Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W świetlicy  ROD im. „Santocka” w  Szczecin o  godzinie 10.oo odbyło się szkolenie dotyczące wiosennego cięcia drzew i krzewów owocowych dla instruktorów krajowych i okręgowych. W szkoleniu uczestniczyło 24 instruktorów.
Na szkoleniu Prezes OZ PZD w Szczecinie  omówił aktualną sytuację Związku. Instruktorzy wystosowali list do Marszałka Sejmu, Premiera RP oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dotyczący obrony Ustawy o ROD.
Bardzo obszernie został również przedstawiony program modernizacji działek przez pana Eugeniusza Rabuskiego (przewodniczący komisji inwestycyjnej i zagospodarowania ROD). W następnej części szkolenia wykład na temat „Uprawa warzyw na działce” przedstawiła pani prof. Ewa Rekowska z Pracowni Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Natomiast wykład  oraz pokaz praktyczny „Cięcie drzew i krzewów owocowych” poprowadził mgr inż. Rafał Rozwarski z Pracowni Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.  Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały dotyczące modernizacji działek w naszym okręgu oraz zestaw książek wydawnictwa działkowiec.
Szczególne podziękowania należą się Prezesowi Ogrodu ROD im. Santocka” za pomoc w przygotowaniu szkolenia.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 139

Wczoraj 136

W tygodniu 139

W miesiącu 2379

Wszystkich 207016

Kubik-Rubik Joomla! Extensions