Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W Gdańsku – Lipcach w dniach 29-31 maja br. odbędzie się kolejna rejonowa konferencja szkoleniowa dla okręgowych i krajowych instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD. Organizatorem jest Krajowa Rada PZD z udziałem okręgowego zarządu w Gdańsku.  W konferencji weźmie udział  łącznie 48  instruktorów SSI z okręgów: w Gdańsku, w Elblągu, w Koszalinie, w Słupsku, w Szczecinie. Celem konferencji będzie  szerokie omówienie tematu zagospodarowania i modernizacji działek, ponadto przekazanie instruktorom najnowszych trendów w dziedzinie ogrodnictwa  oraz  informacji dotyczących aktualnej sytuacji Związku.

W tematyce ogrodniczej znajdą sie takie zagadnienia jak: ochrona roślin na działkach w 2012 r., co to jest GMO (Organizmy Genetycznie Modyfikowane), ogrodnictwo ekologiczne, ochrona środowiska, w tym ogrodów działkowych przed niebezpiecznymi toksynami,  Tematy te omawiać będą wysokiej klasy specjaliści  z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku – Lipcach.

W bloku tematów związkowych znajdą się zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji Związku, podstawowych zagadnień prawnych występujących  obecnie w działalności Związku oraz  prawidłowego zagospodarowania  i modernizacji działek w ROD.  W programie przewidziano czas na wymianę doświadczeń, dyskusję oraz wyjazd do ogrodu działkowego,  podczas którego odbędą się zajęcia praktyczne.

Społeczni instruktorzy SSI służą głównie  pomocą oraz instruktażem działkowcom w zagospodarowaniu działki i uprawie roślin  we własnych rodzinnych ogrodach działkowych oraz innych ROD. Z pewnością przekazana wiedza wykorzystana zostanie z  myślą o działkowcach korzystających z ich pomocy i dobrej rady. 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 303

W tygodniu 999

W miesiącu 6041

Wszystkich 265059

Kubik-Rubik Joomla! Extensions