Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 18-19 grudnia br odbyły sie szkolenia instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego. W pierwszym dniu w spotkaniu udział wzieli instruktorzy z miasta Szczecina natomiast w drugim dniu w szkoleniu uczestniczyli instruktorzy z poza Szczecina.

Głównym celem narady było przedstawienie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Członek Komitetu Incjatywy Ustawodawczej pan Michał Tera bardzo obszernie omówił tezy zawarte w Obywatelskim Projekcie Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nastepnie zapoznał instruktorów SSI z projektem Platformy Obywatelskiej.

W spotkaniu uczestniczył równiez prezes OZ PZD w Szczecinie Tadeusz Jarzebak oraz dyrektor biura OZ PZD w Szczecinie Tomasz Olkuski, którzy podkreslili role SSI w aktualnej sytuacji Związku oraz, że należy usprawnić prace tej służby w przyszłości. Zwrócili się do przybyłych o wsparcie Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej i zbieranie podpisów wśród rodzin, znajomych i sąsiadów.
Podczas dyskusji uczestnicy narady wysoko ocenili projekt ustawy zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawcze. Udzielili mu poparcia poprzez złożenie podpisów na listach i wystosowanie apelu do Marszałek Sejmu RP oraz wszystkich klubów parlamentarnych.

W dalszej części narady przedstawiony został temat „Realizacja programu modernizacja działek w okręgu szczecińskim”. Nastepnie temat typowo ogrodniczy „Uprawa współrzędna warzyw” przedstawil instruktor etatowy OZ PZD w Szczecinie pan dr Piotr Szarek.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 303

W tygodniu 996

W miesiącu 6038

Wszystkich 265056

Kubik-Rubik Joomla! Extensions