Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Szanowny Panie Prezydencie,
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego narzucił ustawodawcy ramy swobody ustawodawczej w zakresie prawa regulującego funkcjonowanie rodzinnych ogrodów działkowych w Kraju oraz termin obowiązywania przepisów uznanych za niekonstytucyjne w ustawie dotychczasowej. Ta długa droga legislacyjna dobiega końca. Zbliża się również termin wejścia w życie przepisów nowej ustawy.
Działkowcy z ufnością patrzą obecnie na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, którego podpis pod nową ustawą działkową zwieńczy wysiłki osiemnastu miesięcy zmagań o kształt ustawy.
Pomysłów w sprawie ustawy było wiele. Bezcennym jest fakt, że pojawiła się Inicjatywa Obywatelska, poparta społecznie milionem podpisów, co dało szanse na zaistnienie projektu obywatelskiego ustawy, a który został uznany za projekt wiodący.
Nowa ustawa będzie prawem dobrym, gwarantującym istnienie i rozwój tej dużej dziedziny życia społecznego. Na ustawę oczekują rodziny działkowców z całego Kraju. Panie Prezydencie
Liczymy na proobywatelską postawę Pana Prezydenta i na niezwłoczne złożenie swojego podpisu pod nową ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych, która umocni ruch działkowy i stworzy nowe warunki dla ogrodów działkowych w służbie całego społeczeństwa polskiego.
Z wyrazami szacunku w imieniu
Prezydium Okręgowego Zarządu PZP w Szczecinie
Prezes OZ PZD w Szczecinie
Tadeusz Jarzębak
Sekretarz
OZ PZD w Szczecinie
Roman Krempski
Dzisiaj 48
Wczoraj 485
W tygodniu 1036
W miesiącu 6209
Wszystkich 599646