Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Zgłoszone zastrzeżenia, blokujące rejestrację statutu PZD, uchwalonego przez XI Nadzwyczajny  Zjazd Delegatów w dniu 23.10.2014 r., po głębokiej ich analizie wskazują na celowe działania, zmierzające do stworzenia kłopotliwej sytuacji dla funkcjonowania Stowarzyszenia PZD.

Statut był uchwalony w oparciu o przepisy ustawy o ROD a jego termin wejścia w życie jest wyraźnie zaznaczony w tej ustawie. Wynikało to z woli ustawodawcy, by nie wprowadzać dualizmu w obowiązywaniu jednocześnie dwóch statutów.

Tryb zwołania nadzwyczajnego zjazdu oparty został na przepisach statutu PZD jeszcze obowiązującego, co również zostało wyraźnie sprecyzowane w ustawie o ROD.

Spełnienie powyższych warunków nie powinno być przeszkodą do rejestracji nowego statutu, ponieważ ustawa o ROD jest specjalną ustawą o szczególnym znaczeniu dla ogrodów działkowych. Merytoryczne nieścisłości można usunąć w terminie nakazanym przez sąd tym bardziej, że przewidziany jest w najbliższym czasie zjazd sprawozdawczo – wyborczy a od postanowienia sądu pierwszej instancji została złożona apelacja.

Wykorzystywanie uprawnień organu nadzoru i wydanie decyzji o uchylenie wszystkich uchwał podjętych w oparciu o nowy statut jest wkraczaniem w kompetencje sądu przez urzędników miasta stołecznego Warszawy.

Przyjęty nowy statut był poddany szerokim konsultacjom w środowisku działkowców i został zaakceptowany przez członków stowarzyszenia. Istnieje prawdopodobieństwo, że zastrzeżenia mają źródło w urzędniczej nadinterpretacji oraz uleganiu sugestiom osób nieuprawnionych do podważania statutu, gdyż nie są członkami stowarzyszenia PZD a nawet nie są działkowcami.

Jednostki składające skargi do wielu instytucji kierują się nienawiścią i chęcią zemsty za usunięcie ich ze społeczności działkowców za naruszenie prawa. Wnioski takich osób nie powinny być wykorzystywane bowiem podważa to wolę członków stowarzyszenia a także podważa powagę Sejmu, który ustawę uchwalił.

Apelujemy do Prezydenta Miasta Warszawy o stanowcze przecięcie tych działań rodzących domniemanie, że u ich źródeł leżą problemy warszawskich ogrodów i roszczeń do gruntów z którymi miasto nie uporało się do chwili obecnej.

Członkowie Prezydium

(podpisy 9 członków)

Mapa ROD "Nad Dziwną"

 

Licznik wejść

Dzisiaj 51

Wczoraj 485

W tygodniu 1039

W miesiącu 6212

Wszystkich 599649

Kubik-Rubik Joomla! Extensions