Polecamy:

Galeria ROD "Górki Ustowskie"

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Aktualności z ROD "Górki Ustowskie"

Drzewko Kongresowe w naszym ogrodzie

W dniu 22 września 2011 roku rozpoczął się w Warsawie II Kongres Polskiego Związku Działkowców. W obradach brał udział jako uczestnik członek naszego ogrodu Roman Krempski. Na zakończenie II Kongresu prezes ogrodu odebrał „Drzewko Kongresowe” do posadzenia w naszym rodzinnym ogrodzie działkowym. Jest to Platan klonolistny „Alphen’s globe”.

Drzewko symbolizujące trwałość i siłę Związku otrzymał w naszym Okręgu ogród który w tym roku obchodzi swój jubileusz 30 lecia istnienia - rod im. „Górki Ustowskie” w Szczecinie.
Uroczystość posadzenia drzewka kongresowego odbyła się 4 października 2011 na terenie rod im „Górki Ustowskie”. Wśród zaproszonych gości był prezes OZ PZD w Szczecinie Tadeusz Jarzębak, wiceprezes OZ PZD w Szczecinie Józef Romanowski, prezes rod im. „Krzekowo” Władysław Olczyk, prezes rod im. „XX – lecia” Marian Cichocki, prezes rod im. „Piast” Krzysztof Karaśkiewicz.

Gości oraz uczestniczących w uroczystości działkowców przywitał prezesa rod im. „Górki Ustowskie” pan Roman Krempski. Po czym przybyli goście wyrazili swoje uznanie dla ogrodu i podkreślili jak ważna jest współpraca zarządu ogrodu z działkowcami.

Następnie wspólnymi siłami przystąpiono do posadzenia drzewka kongresowego oraz odsłonięcia tabliczki upamiętniającej II Kongres PZD zamontowanej na kamieniu (symbol trwałości).Tabliczkę wraz z prezesem ogrodu odsłonił „ojciec chrzestny” drzewka kongresowego pan Władysław Olczyk (pierwsze drzewko kongresowe zostało posadzone w rod im. „Krzekowo” ).
Na koniec uroczystości każdy z uczestników otrzymał upominek od Prezesa Ogrodu i wspólnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez Zarząd ROD.

Mapa "Górki Ustowskie"

 

Licznik wejść

Dzisiaj 73

Wczoraj 130

W tygodniu 340

W miesiącu 2549

Wszystkich 220195

Kubik-Rubik Joomla! Extensions