Polecamy:

Galeria ROD "Górki Ustowskie"

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Uczestniczący w uroczystości Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Górki Ustowskie" w Szczecinie, zwracają się do Pana Premiera w sprawie wniesionych poprawek do obywatelskiego projektu ustawy o ROD przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

W szczególności pragniemy zwrócić uwagę na zapisy artykułu nowego projektu ustawy o rod, mówiącego o zasadach uwłaszczenia działkowców oraz wynikających stąd komplikacjach natury prawnej a nade wszystko wprowadzających niesprawiedliwy podział na działkowców, którym to prawo będzie przysługiwać oraz tych, którzy nigdy nie będą mieli na to najmniejszych szans. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do samej idei uwłaszczenia działkowców, ale zróżnicowanie działkowców na lepszych i gorszych jest wielce niesprawiedliwe.

Kolejnym punktem, jest kwestia niekontrolowanego obrotu działkami i skutkami dla zarządów stowarzyszeń ogrodów. Brak możliwości wglądu w przekazywaniu działek spowoduje anarchię i totalną destabilizację w ogrodach, czego wynikiem będzie brak możliwości wyegzekwowania należnych sum na utrzymanie i rozwój ogrodu.

Wyrażamy niezadowolenie i rozczarowanie wynikiem pracy nadzwyczajnej podkomisji sejmowej (a zwłaszcza posłów PO) przygotowującej nowy projekt ustawy o ogrodach działkowych. Na dzień dzisiejszy nie można odebrać tego inaczej jak niczym nieuprawniona zabawa losem ponad milionem działkowych rodzin.

Uczestnicy Dnia Działkowca w ROD "Górki Ustowskie" w Szczecinie

Mapa "Górki Ustowskie"

 

Licznik wejść

Dzisiaj 66

Wczoraj 130

W tygodniu 333

W miesiącu 2542

Wszystkich 220188

Kubik-Rubik Joomla! Extensions